PolishEnglish (UK)

Jacek Ryng - Przyjaciel

Pomimo, że choruje na rdzeniowy zanik mięśni, Jacek Ryng prowadzi stronę internetową http://www.przyjaciel.info/.

Pomimo, że choruje na rdzeniowy zanik mięśni, Jacek Ryng stara się pokonywać związane z nią przeszkody i realizować to, co z pozoru było niemożliwe. Obecnie, w niewielkim zakresie może poruszać tylko prawą ręką, lecz wciąż stara się wyruszać z małej wioski w wielką podróż.

Podczas niej pokonuje kolejne bariery – także te istniejące w innych ludziach. Pokonywaniem tych najtrudniejszych – psychicznych barier samotności, smutku i zniechęcenia – zajmuje się za pośrednictwem swej strony internetowej.

Poprzez swoją stronę Jacek zachęca do kontaktu, otwiera się na cudze problemy i mówi, że pomimo najgorszych przeciwności, możliwe jest życie pełne dobra, prawdy i piękna. Nie tylko o tym mówi, nie tylko pociesza, ale pokazuje własnym życiem, że niemożliwe może stać się rzeczywistością. Niektóre osoby przyznają, że po odwiedzeniu strony Jacka Rynga inaczej patrzą nas swoje życie, dojrzalej.

Jacek Ryng w nieformalny sposób kształci rzesze wolontariuszy, np. podczas wspólnych wyjazdów – nie tylko uczy otwartości, altruizmu i postaw prospołecznych, ale także ofiaruje im swą przyjaźń. Otwiera się na innych, z życzliwością i taktem – dzięki temu często znikają bariery, które dzieliły osobę niesamodzielną od tej w pełni sprawnej, bojącej się kontaktu z chorym. Setki osób przekonało się, że przy osobistym poznaniu Jacka wszelkie bariery znikają, pozostaje zaś osoba, która całą sobą udowadnia, że można nie marnować życia pomimo tragicznych, jakby się zdawało, przeciwności.

Organizatorzy:
Partner:
Należymy do: